vet-feromony.cz
vet-feromony.cz
Feromony a je klid ...
Copyright © 2007 by vet-feromony.cz  ·  All Rights reserved  ·  E-Mail: webmaster@feromony.cz
Úvod

Co jsou to feromony

Co je FELIWAY

Co je ADAPTIL

Zajímavé odkazy

Otázky a odpovědi

Veterinář radí

Napište nám
NOVINKA pro cestování ve formě spreje


Transport, anebo nové prostředí…

Aplikujte 2 střiky na vrch a 2 na dno a 1 střik do každého ze čtyř rohů transportního boxu 15 minut před cestou. Podobně použijte Feliway sprej v transportním boxu v hotelu anebo v novém domově. Feliway má prokázaný účinek na snížení stresu pro kočku v novém domově

Když jdete na výstavu....

Pokud jdete na výstavu, vezměte všechny potřebné věci do výstavní haly. Měli byste přijít minimálně jednu hodinu před začátkem, abyste stihli nachystat váš box, a aby se Vaše kočka uklidnila. Feliway sprej použijte 15 minut před přemístěním Vaší kočky z transportního boxu do výstavní klícky. Feliway pomůže kočce rychleji se adaptovat na pobyt v klícce  a vytvoří ji pocit domácího prostředí.


Více  stresu při cestování


Kočky, tak jako lidé anebo psi, trpí cestovní nevolností, která se projevuje třesem, zrychleným dýcháním a sliněním. Tyto problémy mají dvě příčiny:
Strach z cestovaní anebo kinetóza, příznaky mohou být velmi podobné. Jednoznačné oddělení není téměř možné a velmi často se navzájem doplňují a podporují, a tím se pocit strachu stupňuje. První cestování dopravním prostředkem je pro kočku velmi silný zážitek, a proto je mu třeba věnovat zvýšenou pozornost, aby se pro kočku cestování nestalo nepříjemným zážitkem, který může vyústit až do odmítání cestovat.Rady při cestování:

Všeobecně.
Navykejte kočku na pobyt v autě - i bez jízdy. Spojte její pobyt v autě s něčím příjemným (jídlo, hračka). Pokud vyrazíte na cestu autem anebo hromadnou dopravou, je nejlepší umístit kočku do přepravního boxu. Velmi praktické jsou plastové, které mají dostatek větracích otvorů, dají se spolehlivě uzavřít a jsou omyvatelné. Doporučuje se dát kočce na dno molitanový polštářek, který zmírní případné nárazy a umožní jí pohodlně ležet. Zvykejte Vaši kočku na transportní box už doma, předtím, než ho použijete v autě.

Před jízdou: Kočku nakrmte jen malým množstvím jídla, anebo pokud možno vůbec. Na cestu vezměte misku a láhev vody, aby se kočka mohla napít, popřípadě abyste jí mohli alespoň navlhčit a ochladit pysky, tlapky, hlavičku a zabránit tak přehřátí. Nikdy nenechávejte v létě kočku zavřenou v zaparkovaném autě!
Nastříkejte Feliway sprej (cca 8-10 střiků) 15 minut před cestou do transportního boxu, anebo přímo do auta, popřípadě na šátek, který jí uvážete okolo krku. Neaplikujte FELIWAY sprej přímo na kočku! Asi půl hodiny předtím, než se vydáte s kočkou na cestu, je vhodné jí kápnout do tlamičky dvě kapky esence Bachových květů. Dbejte doporučení Vašeho veterinárního lékaře s ohledem na další medikace.

Během jízdy:  Auto by mělo být dostatečně větrané. Nenechávejte kočku bez dozoru v zaparkovaném autě. Dělejte pravidelné přestávky (každou 1-2 hodiny) a znovu použijte sprej Feliway. Věnujte zvýšenou pozornost tichému zavírání dveří a vyvarujte se náhlých zvuků a pohybů.
· cestování (autem anebo jiným dopravním prostředkem),
· po operačním zákroku,
· nový člen domácnosti (kočka, pes, člověk, mláďata),
· nový domov, nový nábytek,
· pobyt v kočičím hotelu,
· účast na výstavách,
· neznámí lidé

Cestujete s kočkou?


Feliway je přirozený způsob, jak pomoci vaší kočce redukovat stres a tím zvýšit její komfort.

Běžné použití Feliway (nejen při cestování….)

Feliway má prokázanou účinnost při redukci stresu a pomůže vytvořit příjemnou atmosféru v těchto situacích:
Výhody FELIWAY spreje:

Přirozené řešení strachu

Jednoduché použití

Bez vedlejších účinků

Může být použitý bez ohledu na věk a fyzický stav kočky.