vet-feromony.cz
vet-feromony.cz
Feromony a je klid ...
Separační anxieta - strach ze samoty


Mnoho majitelů po koupi nového štěňátka zabezpečí v prvním roce života „opatrovnici“ pro své štěňátko, aby nezůstávalo samo doma. Po určité době dojdou však k rozhodnutí, že pejsek je už dostatečně velký a začnou ho opouštět najednou na dlouhou dobu a nechávají ho doma samotného. To je pro pejska nová událost, která v něm vyvolává pocit nejistoty a strachu.Po tu dobu, kdy je sám doma, vyjadřuje svoji nespokojenost s danou situací různými aktitivitami, kterými chce majiteli naznačit, že se děje něco, na co nebyl připravený a naučený. Nejčastějšími příznaky úzkosti po dobu, kdy je pejsek sám, je nadměrné špinění v bytě i přesto, že pejsek byl naučený na pravidelný režim a vykonávání potřeby mimo domov.Dalšími příznaky jsou hlasité projevy, kdy pejsek vytrvale kňučí, štěká, vyje a nebo si čas vyplňuje různými aktivitami, jako je ohryzávání nábytku, okusování volně položených předmětů v bytě (bačkory, oděvy, koberce, sedačka...), dalším častým projevem je škrábání na dveře.

V takových případech udělejte toto:
Doba odloučení by se měla prodlužovat postupně, na začátku nechávejte pejska samotného 30 minut, postupně tuto dobu prodlužujte.
Oddělte místo , kde není nic, co by mohl pes zničit, nechejte mu jen místo na spaní a dočasný prostor na toaletu. Difuzér nechejte zapnutý v zásuvce v blízkosti pelechu pro psa. Odejděte bez velkého rozruchu a loučení, nemazlete se se psem a ani mu nevěnujte přílišnou pozornost. Při návratu pozdravte stručně psa bez přílišného povyku. Když se utiší, odměňte psa za dobré chování. Netrestejte ho, pokud byl neposlušný ve vaší nepřítomnosti, protože to stejně nepochopí. Aby bylo dosaženo optimálních výsledků, je nutno zapnout ADAPTIL® difuzér 2 dny předem.

Specialisté na poruchy chování psů(Gaultier a Pageat) umístili ADAPTIL® difuzér do 30 domácností se psy, u kterých byl pozorován alespoň jeden ze tří nejčastěji se vyskytujících nežádoucích příznaků, které majitelé zaregistrovali. Po 4 týdnech byl ADAPTIL® Difuzér byl vyhodnocen chovateli jako účinný, příznaky byly redukované nebo úplně vymizely. Účinnost ADAPTIL® byla 91% v případě destrukce, 75% při nečistotnosti v domě či bytě a 61% při hlasových projevech (viz. graf). Výsledky byly publikovány: Gaultier E. and Pageat P.: The Veterinary Record (2005)
Copyright © 2007 by vet-feromony.cz  ·  All Rights reserved  ·  E-Mail: webmaster@feromony.cz
Úvod

Co je ADAPTIL

Účinnost a bezpečnost

Strach z ohňostrojů, bouřek

Separační anxieta

Vaše nové štěňátko

Návštěva veterináře, rekonvalescence

Cestováni/Výstavy

Nový domov

Popis produktu